Doma obdržale točko, a dve oddale Mozirju

02.11.2019 Tomaž K. (Upravni odbor)

Zreče - ŠD Zreče, gledalcev 80, sodnika: Srša, Kramar

V četrtem krogu so WeilerVolleyGirls v 1B. ligi gostile OK Mozirje. Tekmo, v kateri je bilo vedno nekaj več lokalnega naboja, so po dveh urah in desetih minutah ter veliko preobratov v igri tokrat dobile gostje z 2:3 (26:28, 25:22, 20:25, 25:16, 11:15)

Weiler Volley Zreče: 1-Stropnik Brina, 2-Lukman Lina, 4-Škoflek Adela(L2), 6-Kogej Teja, 7-Trbojevič-Ovčar Ana, 9-Iršič Ajša, 10-Pec Neža (K), 11-Lajhar Daša, 13-Skerbinek Eva, 14-Majcen Špela, 15-Vovk Nika, 17-Napotnik Patricija in 18-Jakob Janja (L1).. Trener:Boris Klokočovnik.

OK Mozirje: 1-Tavčar Špela, 2-Lihteneker Tina, 3-Korenjak Liza, 4-Pogorevc Teja (K), 5-Kontrec Nina (L), 6-Košak Zala, 9-Vodlan Iza, 10-Skarlovnik Ana, 11-Kamenik Maja, 12-Kompan Lara, 13-Jagodic Špela (L), 14-Irman Špela, 15-Cigale Nika. Trener Pisnik Tomaž

Gostje so v minulem krogu gostovale pri ŽOK Ljutomer in tekmo dokaj tesno izgubile z 0:3 (25:22,25:22,25:20). Naša dekleta pa so vnovič dobro branila domač parket in slavila proti Roto-Kema Puconci s 3:1 (25:19,25:11,17:25,25:22) in vpisala svojo drugo zaporedno zmago te sezone.

V domači vrsti je trener Boris Klokočovnik v začetni postavi poslal na parket kapetanko Nežo Pec, ter Brino Stropnik, Tejo Kogej, Špelo Majcen, Niko Vovk, Patricijo Napotnik in prosto igralko Janjo Jakob. Gostje so tekmo pričele v postavi Pogorevc Teja, Košak Zala, Vodlan Iza, Skarlovnik Ana, Kamenik Maja in Cigale Nika.

Po uvodnih dveh dobrih servisih Brine Stropnik so domačinke povedle z 2:0. V nadaljevanju sta dobro servirali še Pec in Vovk. Ob vodstvu 8:2 je bil prvi odmor za gostujočo klop, ki je po odmoru zmanjšala na 8:5. V nadaljevanju uspejo gostje izenačit na 10:10, kjer pa so domače blokirale napad Skarlovnik Ane in povedle z 11:10 ter nato še po napadu Patricije Napotnik z 12:10. Po izenačenem nadaljevanju so pri rezultatu 19:16 gostje vzele svoj drugi odmor na tekmi, kar pa ni prineslo preobrata. Pri 22:18 so gostje menjali in znižali na 22:21, kjer je domači trener vzel odmor in po odmoru povedel s 24:22. Po zaključeni menjavi gostij  so te preko Skarlovnik Ane znižale na 24:23 na kar gledamo nov odmor domače vrste. V podaljšani končnico so gostje odigrale bolje in dobile niz na 26:28.

Po izenčenem uvodu ter 3:3 so gostje naredile svojo prvo serijo točk v nizu in povedle s 3:6 ter nato še 5:12, kjer je Boris Klokočovnik zahteval svoj prvi odmor. Po znižanju na 11:13 pa so se gostje zbrale ob svojem trenerju. Bolje so nadaljevale gostje ter vnovič povedle 14:17 in nato še 16:19, kjer pa je domači trener vzel novi odmor. Po minimalnem znižanju domače vrste na 18:20 je svoj drugi odmor vzel tudi gostujoči trener Tomaž Pistnik. Sledila je serija treh domačih točk in vodstvo 21:20. Končnico so bolje odigrale domače WeilerVolleyGirls in niz zaključile na 25:22.

Po 4:4 v tretjem nizu so gostje naredile vnovič mini serijo in povedle 4:8, kjer je igro prekinil domači trener z odmorom, a so gostje nato povedle s 6:12. Na servis Teje Kogej so domačinke znižale na 10:12, ko je nato uspela zaključiti Iza Vodlan za vodstvo 10:13. Gostje vnovič občutneje povedejo z 11:16, kjer so vnovič reagirali iz domače klopi. Gostje ne popustijo in povedeljo z 14:20. Šele tedaj so uspele domače igralke prekinit serijo gostij z uspešnim napadom Teje Kogej, ki je nato na servisu skupaj s soigralkami znižala na 18:22.Gostje so prednost ohranile do konca niza in ga zaključile pri 20:25, ter povedle z 1:2 v nizih.

Četrti niz so bolje pričele domače igralke in ga povedle s 3:0. Po izenačenju na 3:3 so dobro odigrale v bloku in povedle 5:3. Gostje so preko Ane Skarlovnik izenačile na 6:6, a je nato deloval domači blok, tokrat Špela Majcen in Teja Kogej, ki sta povišali prednost na 9:6. Po še eni domači točki so se gostje zbrali ob klopi. Pri 12:6 vidimo klasično mejavo gotij, ko kapetanko Pogorevc Tejo menja Tavčar Špela. Pri 14:7 gre iz igre še Cigale Nika, ki jo menja Korenjak Liza. Domačinke nadaljujejo v svojem ritmu in povedejo 18:9, kjer so gostje morale prekiniti s svojim drugim odmorom. Po domačem vodstvu 22:13 so gostje vrnili v igro svojo kapetanko. Zrečanke so niz zaključile na 25:16 in izenačile na 2:2.

Odločilni niz povedejo gostje z 0:2, a so domačinke izenačile. Nato gledamo izenačeno tekmo do 8:7, kjer so ekipi menjali strani. Domačinke povedejo naprej z 9:7 in nato še 10:8, a je na servisu grešila kapetanka Neža Pec. Napako je z dobrim napadom popravila Teja Kogej in povedla Weiler Volley Zreče z 11:9. Po gostujočem odmoru so domače igralke vnovič grešile na servisu, tokrat Nika Vovk. Gostujoča kapetanka je z asom izenačila na 11:11. Blok Skrlovnikove in Cigaletove nad Patricijo Napotnik je prinesel gostjam vodstvo 11:12, domačim pa odmor ob trenerski klopi. Blok out Napotnikove je prinesel gostjam vodstvo 11:13 in nov odmor za domačo vrsto. Po odmoru je uspešno zaključila napad še Ana Skarlovnik. Niz pa je pri 11:15 s servisom končala kapetanka gostij Pogorevc Teja. Gostje so tako zmagale s 2:3.

Naša dekleta bodo naslednji krog gostovala pri ŽOK GSV Ptuj, ki je to sezono brez izgubljene tekme in s samo tremi oddanimi nizi. Tekma bo v ŠD Gimnazije Ptuj naslednjo soboto 09.11.2019 ob 20:00 uri.

Boris Klokočovnik, trener Weiler Volley Zreče: Tekma polna nihanj z obeh strani. Oba seta, ki smo jih dobili so gostje zelo padle. Niza, ki so jih dobile gostje pa smo mi popustili v končnici. Prvi niz smo vodili, a smo gostjam dovolili, da so zmagale. Popraviti moramo relaizacijo napada predvsem preko kril. V zadnjem nizu so gostje imeli razpoloženo Ano Skarlovnik, ki je vse težke žoge znala zaključiti v korist svoje ekipe.

Neža Pec, kapetanka Weiler Volley Zreče
: V prvem setu smo igrale dobro a na koncu popustile in izgubile prvi set. V drugem in cetrtem smo se zbrale in igrale malo bolje kot v drugem in prvem in ju tako dobile. V odlocilnem petem nizu pa smo na koncu zopet popustile in tako izgubile tekmo. Tudi tokrat smo imele odlično podporo domačih navijačev - hvala.

Tomaž Pistnik, trener OK Mozirje: Tekma je bil polna preobtaov. Enkrat smo bili v seriji mi, drugič nasprotnik. Enkrat smo vodili mi drugič napsrtonik. Na koncu bi rekel da smo mi po sreči zmagali. V naslednjem krogu nas čaka Calcit Volley II. Mlada, kompaktna in disciplinirana ekipa tako da bomo morali tudi sami igrat zelo disciplinirano, če bomo želeli kar kolil istržiti.